Kriz… Kahve Krizi


Kafein gereksinimi hiç de şakaya gelecek bir durum değildir. Özellikle tüm enerjisini kafeinden karşılayan bizler için hayat memat meselesi diyebiliriz.

Kafein daha doğrusu kahve gereksiniminde neler hissederiz listeleyelim. Herbir maddede aa evet diyeceğinizden eminim.

  1. Baş ağrısı: Kahvesizlik ağrısı genellikle göz çevresinden başlar ve başınızın ön tarafında giderek yayılmaya başlar.
  2. Uyku Mahmurluğu: Hayır bu sadece basit bir yorgunluk veya uykusuzluk hali değildir. Hiç bitmeyecekmiş gibi göz kapaklarına ve omuzlara oturan o hissi tarif etmeden anladığınızı biliyorum.
  3. Asabiyet: Bu durumda genellikle her şey veya herkes sinirlerinizi gerer. En ufak bir aksilikte işin çığırından çıkması hiç de sürpriz olmaz. Kendinizi kalın duvarlarla örülmüş bir odaya kilitlemek istediğiniz zamanlar da olmuyor değildir.
  4. Tembellik: Bunu biraz da mahmurluğa bağlayabilirsiniz. Ama hepsinin kaynağı emin olun kahvesizlik.
  5. Konsantrasyon Eksikliği: Üzerinde çalıştığınız şey ne olursa olsun odaklanmaya çalıştıkça konudan uzaklaştığınızı fark edersiniz. Bir yudum kahve için neler vermezdiniz ki?
  6. İnsomni: Bunu herkes için söylemek güç ama kafeine tam anlamıyla ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkabilecek bir sempton olarak görebiliriz. Bazen ne kadar yorgun olursak uykuya dalmak o kadar zorlaşır. Çok ama çok yorgun olduğunuz gecelerde yatağa gitmeden önce 4-5 yudum kahve kolayca uyumanızı sağlayacaktır.
  7. Gereksiz açlık hissi: Aç olmadığınız halde hissettiğiniz açlık hissi… Emin olun kahvesiz kalmışsınız…

Elbette bu saydıklarımız genellikle günlük hissettiğimiz durumlar. En iyisi siz siz olun kendinizi kahvesiz bırakmayın.


Görüntüleme(204)