Kahve Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Kahve Çeşitleri hakkında bilgi verir misiniz?

  Dünyanın birçok farklı bölgesinden 70’ten fazla kahve çeşidi ile hizmetinizdeyiz. Kahve Kalite Enstitüsü tarafından sertifikalı ve onaylı bir şekilde ithal ettiğimiz kahve çeşitlerini, filtre kahve, espresso, hario v60 veya aeropress gibi dilediğiniz demleme yöntemine göre öğütülmüş veya çekirdek kahve olarak talep edebilirsiniz. Toptan kahve talepleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 2. Kahve Çekirdeklerini Nereden Alıyorsunuz?

  Dünyanın 36 farklı bölgesinden 70’ten fazla kahve çeşidini bünyemizde barındırıyoruz. Kahve çekirdeklerini; yağmur ormanlarını koruyan, kahve çiftçilerine destek olan (fair trade) sistem ile temin ediyoruz. Bazı kahve çeşitlerini de direkt olarak yetiştirildiği çiftliklerden elde ediyoruz. 

 3. Exclusive Kahve Çeşitleri Hakkında bilgi verir misiniz?

  Kopi Luwak, Esmaralda Geisha, Santa Ines, Black Ivory gibi özel kahve çeşitleri de Kahve Kalite Enstitüsü desteği, yerel otoritelerden alınmış izinler ve özel sertifikaları ile sunumu yapılır. Özel kahve çeşitlerini de dilediğiniz demleme yöntemi ile temin edebilirsiniz.

 4. Kahve Sipariş Süreci Nasıl İlerliyor?
  1. Kahve çekirdeklerini size en taze haliyle ulaştırabilmek için haftanın belirli günlerinde kavrulur ve bir süre dinlendirilir. (Kavurma zamanı lezzeti ve aromayı en çok etkileyen etkenlerden birisidir.)
  2. Tercih edilen demleme yöntemine göre öğütülür ve tekrar bir süre dinlenmeye bırakılır. (Açığa çıkan karbondioksitin çekirdekten uzaklaştırılması için gereklidir.)
  3. Çekirdek veya öğütülmüş olarak kahveler özel ambalajlarla paketlenir ve gönderilir.
 5. Siteniz güvenli mi?

  SSL güvenlik sertifikasına sahip sitemizde güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ek olarak çözüm ortağımız ödeme sistemi PayTR sayesinde kart ve kişisel bilgileriniz koruma altındadır. Sistemimizde kart bilgileriniz asla saklanmaz.

 6. Nasıl Kahve Siparişi Verebilirim?
  1. Tercih ettiğiniz demleme yöntemini sol menüden seçerek kahve çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Kategori sayfasında yer alan filtreler ile lezzet, içim, marka veya fiyatlara göre ürünleri listeleyebilirsiniz.
  1. Sayfanın sağ üst tarafında bulunan sepet ikonundan sepete eklediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.
  2. Sepet sayfasındaki ödeme yap butonu ile güvenli ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Alışveriş yapabilmek için üye olmak zorunda mıyım?

  Alışveriş yapmak için üye olmak zorunda değilsiniz. Üye olmadan dilediğiniz kahveyi tercih edebilirsiniz. Eğer yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak isterseniz bültenimize abone olabilirsiniz.

 8. Siparişlerim ne zaman elime ulaşır?

  Siparişleriniz en geç 3 iş günü içinde elinize ulaşacak şekilde kargoya teslim edilir. Gönderi çözüm ortağı olarak MNG Kargo ile çalışmaktayız.

 9. Siparişlerimi iptal edebilir miyim?

  Siparişlerinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Anında ücreti geri alabilirsiniz.

 10. Ürünlerim hasarlı/paketi açılmış şekilde geldi.

  Böyle tatsız durumda asla sizi mağdur etmeyeceğiz. Açılan paketler yenisi ile değiştirilir.

 11. Sipariş aşamasında sorun yaşıyorum.

  Eğer sorun yaşıyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. En kısa sürede yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. 

 12. Toptan Kahve Çeşitleri satışınız var mı?

  Evet toptan kahve satışımız var. Kurumsal firmalara ve işletmelere (hotel-restaurant-cafe) toptan olarak özel paketlenmiş kahve çeşitleri sağlıyoruz.

  Sepetim