Mesafeli satış sözleşmesinin ilgili maddeleri aşağıda sıralanmıştır:

5.GARANTİ VE İADE

5.1. ”www.kahvecekirdekleri.com” Tüketicinin Korunması hakkında Kanunun çerçevesinde hareket eder.

5.2. “www.kahvecekirdekleri.com” sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, teslim alınan ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

5.2.1. Genel olarak satın alınan ürünler, tahrip edilmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim alındığı tarihten itibaren yedi ( 7 ) gün içinde teslim alındığı şekliyle ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilir.

5.2.2. İade için gönderilen ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda sıralanmıştır. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

5.2.3. Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak “www.kahvecekirdekleri.com” un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

5.2.4. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

5.2.5. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

5.2.6.  “www.kahvecekirdekleri.com”a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün SATICIYA ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin ALICININ hesabına yansıma süresi, bankanın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 10 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemeler de yine en geç 10 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.

5.2.7. Ürün ALICIYA ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

5.2.8. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir.

5.2.9. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde “www.kahvecekirdekleri.com”un çalıştığı kargo şirketleri aracılığıyla SATICIYA teslim edildiği taktirde kargo ücreti SATICI tarafından karşılanacaktır.

5.2.10. Alıcı, ürünü iade etmeden önce iade talebini, iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak yasal bir yükümlülük olmamakla birlikte, ürünlerle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi amacıyla iade sebebini de içerir beyanla satıcıya bildirecektir. Satıcı teknik departmanı tarafından iade ile ilgili gönderim onayının alıcıya iletilmesinden sonra Onay bilgisi alıcıya telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Satıcıya iade gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün satıcıya ulaştığı gün işleme alınacaktır.

5.3. İADE ALINAMAZ ÜRÜNLER :
5.3.1. 06/03/2011 tarihli Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince; -banka,sigorta ile ilgili, -otomatik satış makineleri vasıtasıyla akdedilen, -halka açık jetonlu telefonlar vasıtasıyla akdedilen, -açık artırma yoluyla akdedilen, -gıda, içecek ve günlük tüketim için tüketicinin evine veya işyerine düzenli olarak sağlanan malların tedariki ile ilgili, -sağlayıcının üstlendiği, barınma, ulaşım, yemek tedariki, sportif ve kültürel faaliyetler ve eğlence hizmetlerini özel bir günde veya sürede tedarik etmesine ilişkin hükümler içeren sözleşmelerde iş bu iade hükümleri uygulanmaz.

5.3.2. Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir: Telefon: 7 günlük süre içerisinde bir cep telefonunun iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir: -Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir. -Ürünün orijinal kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır. DVD/VCD: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez. Kitap: Sipariş tarafınıza ulaştıktan sonra yazılı basım ürünleri iade edilemez. Müzik: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez. Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir yazılım ürünü iade edilemez. Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle ‘ayıplı ürün’ durumundadır. Kurulum sonrası ‘ayar’ gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 15 gün içinde bu ürünün değiştirilmesi, iadesi ya da ücretsiz tamiri istenebilir. Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ürünlerinin ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.

5.3.3. Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasina başlanan hizmet sözleşmeleri.

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tüketici tarafından ambalajının açılmıs olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınlarin teslimine ilişkin sözleşmeler.
e) Bahis ve piyangoya iliskin hizmetlerin ifasina ilişkin sözleşmeler.
f) Elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetler ve tüketiciye aninda teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
5.4.1.Hasarlı ve değişecek ürünler “www.kahvecekirdekleri.com”a ulaştıktan sonra 3 (üç) işgünü içerisinde işleme alınırlar.

5.4.2.Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle teknoloji ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup, sonuç 2 – 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir. Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır.

5.4.3. Teslimattan Kaynaklanan Problemler;Zarar görmüş paket durumunda;

5.4.3.1. Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

5.4.3.2. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, alıcının, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır.

5.4.3.3. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

5.4.3.4. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda “www.kahvecekirdekleri.com”a bildirilmelidir. “www.kahvecekirdekleri.com” en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

5.5.1. “www.kahvecekirdekleri.com”da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

5.5.2.Alıcı, arızalı ürünü, faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, kendisine en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilir. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilir.

5.5.3. “www.kahvecekirdekleri.com”a gönderilen ürünler de satıcı tarafından yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

6.İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

7.Sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen adresler tarafların tebligat adresleridir. Bu adreslere yapılacak tüm bildirimler ve tebliğler geçerli olacak hüküm ve sonuç doğuracaktır.